Sessiz çayır

077

 

Merhaba ;

Resimler çok şey anlatır insana her insan farklı yorumlayabilir gördüğü resmi.Bazen tek bir dil olur resim bazen her dilde konuşur sizinle.Size ne anlatıyor bu resim ? Resim üzerinde düşünmeden önce bu kare hakkında sizi azda olsa bilgilendireyim.Burası Soğanlıdere savaş zamanında burada kurulu olan hastanelerde tedavi edilirken şehit olan askerlerimiz yatmaktadır. Soğanlıdere vadisi 18 Mart için hazırlanmış kıyı set bataryalarının yanında dört tümen hastanesine ve güney grubu komutanlığının erzak ve ambar depolarına da ev sahipliği yapmıştır.

Şehitliğin girişinde ki kitabede her ne kadar burada 600 şehit yatıyor yazıyor olsa da Soğanlıdere’nin binlerce Mehmetçiğe ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Soğanlıdere şehitliğinin son özelliği ise karma bir yapıya sahip olmasıdır. Şehitlerin memleketlerine baktığınız zaman her yöreden askerin olduğu görülecektir.

İşte bu resimde bunu anlatmak istiyor bizlere…Burası ile ilgili daha fazla fotograf beklentiniz olabilir ancak o günün piskolojisiyle fotograf çekmek aklıma gelmedi üzgünüm.Ama aşağıdaki linkten 360 derecelik bakış açılarına sahip görüntüler bulabilirsiniz.

http://www.360tr.net/17_canakkale/gelibolu/soganlidere_sehitligi/

 

076

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir