Philippe Starck ve Peugeot dan Yeni Kaykay Bisiklet

Tasarımcı Philippe Starck, Peugeot Cycles yetkilileri ve Bordeaux Belediye Başkanı Alain Juppé, yeni kaykay-bisiklet konseptinin PIBAL (Yılan balıı yavrusu) ismi verilen ilk prototipini tanıttı.

Peugeot açıklamasına göre, PIBAL, Bordeaux sakinlerinin kullanımına ödünç olarak sunulan bisiklet parkını yenileyecek ve onların ulaşım olanaklarını, Philippe Starck tarafından tasarlanıp Peugeot’nun geliştirdiği yeni şehir içi ergonomi sayesinde daha da artıracak.

Peugeot, 130 yıllık tecrübesi ve bisiklet alanındaki uzmanlığı sayesinde, Bordeaux’luların fikirleri ile Starck’ın vizyonunun teknik, endüstriyel ve ekonomik açıdan yakınlaşmasını sağladı.

Özellikle mu by Peugeot hizmet arzıyla bireysel ulaşımın yenilikçi aktörü olan Peugeot, bu işbirliği çerçevesinde yeni çözüm arayışlarını sürdürüyor. Böylece, PEUGEOT Cycles, “PIBAL” ismi verilen kaykay-bisikleti geliştirerek, Fransa’da Romilly sur Seine’deki tarihi fabrikasında seri üretimini gerçekleştirecek.

PIBAL adı verilen kaykay-bisiklet, kiralama merkezi Maison du Vélo’da ücretsiz olarak şehir sakinlerinin kullanımına sunulacak.

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir