Çerez Niyetine Çamlıca Turu

Karlı İstanbul sabahına odamın penceresini açarak uyandım. Ardından da yağan yoğun karı fırsat bilerek kendimi çamlıca semalarında doğru attım, ramparları birer birer tırmanırken, bir yandan soluk alıp veriyor, bir yandan da “dur duraksız bitecek hadi dayan Furkan” diyorum.

Altı üstü küçük, ufak bir antreman niye anlatma gereği duydum biliyormusunuz? Bu günü sıradışı yapan neydi?

Bugünü farklı kılan, bugünün her zaman ki gibi diğer günler gibi sıradan, sıkıcı ve monoton olmasıydı. Bir insan günün ağırlığından kurtulmak için ne yapmalı? Bilmem ne yapmalı? Benim size bir önerim var. Bisiklet alın =) işten evinize dönün ve kendinize benim yaptığım gibi ufakta olsa süpriz yapın.

Sabahları uyanır uyanmaz ilk işim odanın camını açmak olur. Derin bir nefes alır camımın önündeki kiremitlere doğru, camımın önündeki mermerden başımı eğer. Haydi Furkan uyan diyerek kendimi güne hazırlarım. Ve daha bir sürü güne uyanma teknikleri kullanırım.

Akşam 4’te paydos yapıyorum ollley. Haydi eve gidin dedi insan kaynakları.”Bundan iyi fırsatmı olur Furkan”. Haydi eve.. Birazdan başıma geleceklerden habersiz heyecanla ve şevkle eve doğru pedal çeviyorum. Hemen garaja yönelip bisikletimin ön çamurluğunu ve zincirim için bir kenara koyduğum içi yağ dolu şırıngamı arıyorum.  Her zaman ekipmanımı eve çıkarır, lazım oldukça garaja götürürüm. Kullandıktan sonra tekrar eve götürürüm. İlk kez bir hafta önce çamurluğumu ve yağdanlığımı garaja koymuştum. Ve tam 4 senedir temizlenmeyen iğrenç garajımızın temizlenme kararı alınıyor. Tam 1 saat çamurluğumu ve yağdanlığımı arıyorum ve bulamıyorum. Çıldırırcasına eve çıkıyorum =). Biraz mızmızlandıktan sonra üstümü giyinip bisiletime biniyor ve çamlıcaya yaklaşıyorum. Baldırlarımda yanma başlıyor. Triceps kaslarım ise yerinden fırlayıp asfalta düşecekmişcesine ağrıyor. Sanıyorum bir anda tepeye tırmanmak bir anda oksijeni yemek kasları çoşturuyor. “Dayan Furkan ha gayret, bisikletten inmeden, durmadan çamlıcaya tırman”. Neyse çamlıcaya varıyorum. Beyaz tv muhabiri ve sunucusu, çekim yapacağız bilmem ne derken donmak üzereler farkında değiller. Sanki kanal sahibi bunlara.Hadiiii çıkın dışarı sizi lanet pislikler =) Bir an önce karlı hava haberi sunun. Adamların yüzünde kan kalmamış halen. Evet sayın İstanbul’lular. Hadımköy vs. vs. yollar kilit sakın zincirsiz çıkmayın diyor. Diyor ama kendi araclarında zincir yok çamlıcaya tırmanmışlar. Bekli canlı yayına çıktım farkında değilim . Daha fazla soğumadan küçük çamlıcaya geçiyor ve salebimi yudumluyorum. Bir yandan manzara, bir yandan hayallerim ve geleceğim hakkında düşünceler denizinde boğuluuup gidiyorum…

Galeri için : Tıklayın…

Harita;

Tags:

2 Responses

  1. Furkan abi selam,kullandığın yağ tam olarak ne yağı.Birde gülsuyunda kullandığın rota tam olarak nerden Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir