Almanya’da Bisiklet Sürücülerine “Ceza” Zamı

Almanya’da trafik kurallarını ihlal eden bisiklet sürücülerine verilen bazı cezalara 1 Nisan tarihinden itibaren zam geliyor.

Almanya’da trafik kurallarını ihlal eden bisiklet sürücülerine verilen bazı cezalara 1 Nisan tarihinden itibaren zam geliyor. Cezalarda ortalama 5 Euro artış olacak.

Almanya’da bisiklet sürücülerine uygulanan bazı trafik cezalarına 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak zam yapıldı. Hazırlanan yeni ceza çizelgesi Federal Eyaletler Meclisi (Bundresrat) tarafından onaylandı. Ters yöne ya da yaya yoluna girmek, bisiklet üzerindeki lambaların çalışmaması gibi bir çok ihlalde ödenen para cezaları, 1 Nisan’dan itibaren ortalama 5 Euro daha fazla olacak.

NELERE ZAM GELDİ

Yeni para cezası çizelgesine göre bisiklet yolu dışında ya da yanlış yönde bisiklet kullanmak bundan böyle 15 Euro yerine 20 Euro ile cezalandırılacak. Tek yönlü yola ters yönden girenlerin üst ceza sınırı 30 Euro’dan 35 Euro’ya çıkartıldı. Bunun yanında bisikletinde lambanın bozuk ya da hiç olmaması da 5 Euro’luk zamla 20 Euro ile cezalandırılacak. Bisikletlilerle ilgili yeni ceza çizelgesinde araç sürücülerini ilgilendiren cezalarda da artışlar yapıldı. Buna göre bisiklet yoluna parkeden araç sürücülerine kesilen15 Euro ceza, en az 20 ve en çok 30 Euro olarak yeniden düzenlendi. Bisiklet sürücüsüne dikkat etmeden aracından inip binenler ise 10 Euro yerine artık 20 Euro ödemek zorunda kalacak.

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir