Nerelere kamp kurulur.

121  Benim gibi evinizi sırtınızda taşıyorsanız. Kamp alanlarında kalmakta istemiyorsanız gittiğiniz yeri iyice gezip gözlem yaptığınızda kendinize bedavadan kamp alanı bulabilirisiniz. Heleki alçak kamp işletmecileri sizin bu zor dumunuzdan istifade ederek. Olabilecek en kötü kamp yerini önermesiyle beraber sizden 20 ila 40 tl gibi bir ücret isteyecektir. Mecbur kaldığım zamanlarda kamping alanlarınıda inceledim. Tuvaletler,duşluklar,lavobalar köpek bağlasan durmayacak kadar berbat. En kötüsüde kamp sakinleri, bir hayli öküz olup anlaşmakta güçlük çekebilirisiniz. İstisnalarda var tabi bir akşam kamping alanında bir flözofa denk gelmiştim saat 9 dan gece yarısı 12 ye kadarda sohbet etmiştim.

Tabi doğal ortamdaysanız bu durum söz konusu olmuyor. Akşam üzeri bir şehir merkezine,beldeye vardığınızda tekrar şehirden uzaklaşıp kamp alanı aramak riskli bir durum. Gecenin karanlığında işler epey zorlaşıyor. Dediğim gibi şehir merkezi yada beldeye vardınız ve para verip kamp yada motelde konaklamak istemiyorsunuz. O bölgedeki polis yada jandamaya yakınlardaki parkları,koruları sorabilirsiniz. Sahil şeridindeyeniz kumsala kamp kurabilirsiniz. Sahilde gece yarısı davetsiz misafirleriniz olabilir. Şarhoşlar ve eğlence düşkünü gençler gürültüleri ile sizi gece uykunuzdan edebilir. Şehrinden çok uzaklaşmadan sahili takip edin. Taaaa ki sarhoşlardan uzaklaşana kadar .Sahil şeridinde ücretsiz duşlukların olduğu mevkileride kontrol etmenizde sizin için faydalı olacaktır. Sabah uyandığınızda biraz denize girer ardından duş alabilirsiniz.

Esnafa yada o bölgenin sakinlerine etrafta park yada yeşillik alanlar olup olmadığınıda sorabilirsiniz.

Diğer bir seçeneklerde camiler. Cami imamından müsaade aldıktan sonra caminin avlusunda kalmanızın sizin için epey faydası olacaktır. Bunlar sırasıyla;

Su,elektirik,ışık,temizlik,düz zemin gibi bir çok fayda.

Bu kritelere uyduğunuz sürece kalacak yer sorununuz olmayacaktır. Yada paranıza kıyıp. Leş gibi duşlukların ve tuvaletlerin olduğu kamp alanlarındada konaklayabilirsiniz.

Tags:

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir